Sdružení přátel Pardubického kraje

Objevování krás Pardubického kraje na kole


19.05.2016 Rádi poznáváte zajímavé kouty Pardubického kraje? Vyzkoušejte některou z ověřených atraktivních cyklotras – s kolem nebo pěšky, na koloběžce nebo třeba na bruslích. Ulovte tři razítka do Vandrovní knížky a vyhrajte jízdní kolo nebo spoustu dalších skvělých cen! Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy už popáté pořádají letní cestovatelskou soutěž a letos vás znovu zvou na další cyklistické pecky regionu. Z připravených 15 cyklotras si vybere úplně každý – od nejlehčích v rovinatém Pardubicku až po náročné horské úseky na Králicku, Orlickoústecku a Českomoravském pomezí. Na každé trase láká řada turistických cílů a přírodních krás. Jak na to? Vandrovní knížku seženete v každém informačním centru v kraji nebo na webu www. vychodni-cechy.info/cyklopecky. Tam také najdete podrobné informace o soutěži včetně podrobného přehledu cyklotras. Cyklopecky Pardubického kraje začínají 14. května 2016 a sbírat razítka můžete až do 19. října. Vandrovní knížku s minimálně třemi razítky stačí odevzdat do 16. října, a to osobně, poštou nebo ofocenou mailem.

Trasy Cyklopecky 2016 1. Z Pardubic na Kunětickou horu razítka TIC Pardubice, Cyklopoint Pardubice, Hrad Kunětická hora 2. Od koní na Obří postele razítka NH Kladruby, Restaurace a penzion T Zdechovice 3. Z Přelouče do Heřmanova Městce razítka zámecká restaurace Choltice, TIC H. Městec – o prázdninách otevřeno i o víkendu 4. Křížem krážem Podhůrou (nebo Cyklovýlet do historie Země) razítka Švýcárna Slatiňany, TIC Chrudim – červen–září otevřeno i o víkendu 5. Staré záhady kolem Sečské přehrady razítka TIC Seč (15. 6. – 15. 9. otevřeno denně), Kemp Pláž Seč 6. Místy, kde se zastavil čas razítka Betlém Hlinsko, zámek Nasavrky (TIC) – otevřeno i o víkendu 7. Na rozhledny Toulovcových maštalí (nebo Údolím řeky Svitavy) razítka První české muzeum cyklistiky Nové Hrady, Chata Polanka Nové Hrady 8. Po krásách Hřebečského hřbetu razítka zámek Moravská Třebová, TIC Moravská Třebová (květen – září otevřeno denně), Průmyslové muzeum Mladějov 9. Krajem tisícileté historie razítka Městské muzeum a galerie ve Svitavách, TIC Litomyšl – otevřeno denně 10. Královský inline (nebo Orlická putovní) razítka Cyklopoint Ústí nad Orlicí, Tvrz Orlice Letohrad 11. Přes soutok na Homoli razítka TIC Choceň (v neděli zavřeno), zámek Kostelec nad Orlicí (v pondělí zavřeno) 12. Česko-polská silniční razítka Autokemp Pod Černým lesem Žamberk, Městské muzeum Lanškroun 13. Single Trails Dolní Morava (nebo Napříč Králickým Sněžníkem) razítko Chata Slaměnka, horní stanice lanovky Dolní Morava 14. Vyhlídkový okruh Králickým Sněžníkem razítko TIC Dolní Morava 15. Okruh z kláštera na Hoře Matky Boží na Severomoravskou chatu razítka klášter na Hoře Matky Boží, Severomoravská chata Prémiové jízdy s René Živným Na čtyři trasy se můžete vydat na kole společně s René Živným a v cíli se zdarma podívat na prohlídku některé z turistických zajímavostí. Pro nejmladší účastníky budou připraveny perníkové medaile. První zahajovací jízda se uskuteční 14. května z Pardubic do Kladrub nad Labem. Startuje se v 10 hodin u prodejny Cyklopoint za hypermarketem Albert u nádraží, v 11 hodin je zastávka v kempu Buňkov v Břehách u Přelouče. Tam se k cyklistům přidají i vozíčkáři. Cílem je nově zrekonstruovaný hřebčín v Kladrubech nad Labem, kde bude pro účastníky jízdy prohlídka zdarma. Další společné cyklojízdy se uskuteční 5. června, 26. června a 4. září, o trasách bude aktuálně informovat stránka: www.pardubickykraj.cz/ cyklopecky.

Autor:
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 1/2016


Předchozí článek:
Následující článek: VÝCHODOČESKÉ MUZEUM V PARDUBICÍCH PŘEDSTAVUJE VEŘEJNOSTI „POKLAD STOLETÍ“ – UNIKÁTNÍ RANĚ STŘEDOVĚKÝ MINCOVNÍ NÁLEZ Z ÚZEMÍ PARDUBICKÉHO KRAJE


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku
Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 100 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2021 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Historie chroustovického zámku
Přelouč - město příběhů
Průlomy Divoké a Tiché Orlice
Střípky z historie PardubicPardubický kraj
CHRUDIMSKO: Židovská synagoga v HEŘMANOVĚ M2STCI.

CHRUDIMSKO: Kostel sv. Václava v ŘESTOKÁCH z konce 13. století.

ORLICKOÚSTECKO: Zřícenina hradu LANŠPERK založeného ve 13. století.

ORLICKOÚSTECKO: Vrchol KRÁLICKÉHO SNĚŽNÍKU, který je nejvýše položeným místem Pardubického kraje (1423 m.)

ORLICKOÚSTECKO: Podloubí na náměstí v KRÁLÍKÁCH.

SVITAVSKO: Vstupní brána MORAVSKOTŘEBOVSKÉHO zámku

SVITAVSKO: Městské opevnění v ulici Na Bídě v POLIČCE.

PARDUBICKO: Rozhledna Barborka na okraji obce CHOLTICE.
Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický SlavínCreated by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml