Sdružení přátel Pardubického kraje

Moravská Třebová chce přilákat turisty


09. 01. 2007 Město Moravská Třebová se chystá na prezentaci na letošním Regiontouru v Brně, které se uskuteční v pátek 12. ledna 2007 od 13.00 – 14.00 hodin v sále Press Center, který se nachází v pavilonu E. Prezentace a se zúčastní tvůrci těchto projektů – olomoucká reklamní agentura m-ARK, která vytvářela nové DVD a film o Moravské Třebové, GEOVAP jako tvůrce TIS (můžete si prohlédnout na stránkách http://tis.mtrebova.cz), ing. Miroslav Netolický, vedoucí projektu a manažer ekonomického rozvoje a ing. Marek Němec, který se spolupodílel na vytvoření stránek TIS.

Oba tyto projekty jsou zpracovány tak, aby co nejvíce zaujali a jak se říká: „Vám přivodily husí kůži“, při jejich zhlednutí. Opravdu stojí za to se přijít podívat a natáhnout do sebe kousek historie z Moravské Třebové. Cílem je přiblížit potencionálním turistům největší atraktivity, a to nejen ve městě, ale také v širším okolí. Pozornost se soustředí především na nově zrekonstruovaný zámek v Moravské Třebové, který v letošním roce, roce oslav 750 let od založení města Moravská Třebová, čekají převratné změny. Ale nejenom na zámek je zaměřena pozornost projektu. Cíleně propagována bude nejnavštěvovanější atraktivita města, Moravskotřebovský aquapark, kam ročně zavítá přes 40.000 lidí.
Všechny informace o městě a okolí v sobě soustředí nové multimediální DVD, které je jádrem celého projektu. Naleznete zde také zbrusu nový film o Moravské Třebové. Diváky v něm provází herec Národního divadla v Praze Jan Hájek a Carmen Gabriela Bártová, která pochází z Venezuely a do Moravské Třebové se provdala.
Druhým významným projektem je Turistický informační systém (TIS).
V rámci nově uchopené spolupráce s okolními městy Litomyšl, Polička a Svitavy budou do TIS zařazeny také jejich největší turistické taháky, mezi jinými jmenujme především litomyšlský zámek. Spolupráce je nastavena na recipročním principu, turista se tak dozví v každém z měst také o zajímavostech v okolí. V rámci projektu vznikly virtuální prohlídky významných atraktivit města, některé z nich byly pomocí laseru naskenovány do 3D prostředí. Stranou nezůstala ani eventová turistika, neboť z nejvýznamnějších akcí, jako jsou Kejkle a kratochvíle nebo Biskupické kaléšek, byly pořízeny digitální záznamy. Turista tak dostane veškeré informace opravdu jako na talíři.

GPS souřadnice: 49.90192N, 16.44751E

Autor:
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 3/2006


Předchozí článek: Nové projekty zajistí rozvoj turistického ruchu v Moravské Třebové
Následující článek: L.V.Holzmaister – moravskotřebovský mecenáš


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku
Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 100 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2021 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Historie chroustovického zámku
Přelouč - město příběhů
Průlomy Divoké a Tiché Orlice
Střípky z historie PardubicPardubický kraj
CHRUDIMSKO: Starobylý hřebčín v HEŘMANOVĚ MĚSTCI.

CHRUDIMSKO: Evangelický kostel v obci KROUNA od architekta Fr. Schmoranze.

ORLICKOÚSTECKO: Kostel sv. Vavřince ve VYSOKÉM MÝTĚ založený na skolnku 13. století.

ORLICKOÚSTECKO: Most přes PASTVINSKOU PŘEHRADU zbudovanou v letech 1932 - 1938.

ORLICKOÚSTECKO: Radnice s cibulovou věží na náměstí v ÚSTÍ NAD ORLICÍ.

SVITAVSKO: Kostel Nanebevzetí Panny Marie barokně přestavěný po požáru roku 1726 v MORAVSKÉ TŘEBOVÉ.

SVITAVSKO: Sochy světců před kosetelem sv. Jiří v KUNČINĚ.

PARDUBICKO: Občanská záložna v PŘELOUČI.
Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický SlavínCreated by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml