Sdružení přátel Pardubického kraje

Pardubický kraj chce zvýšit svou atraktivitu

21. 03. 2006 Pardubický kraj se rozhodnul změnit strategii své propagace. Podle ní nebude propagován Pardubický kraj a jeho obce, ale východní Čechy. "Východní Čechy jsou značka atraktivnější, než Pardubický kraj," sdělil radní Pardubického kraje Miloslav Macela, který zároveň doufá, že se tak Pardubický kraj stane pro turisty atraktivnější, než je tomu nyní.
Prvním krokem, který by měl zajistit větší atraktivitu kraje je spuštění internetového portálu Východní Čechy na adrese www.vychodnicechy.info. "Stále více lidí si svou dovolenou vybírá na internetu, proto se na internet soustředí i naše propagace," přiblížil Macela. Zde by měly návštěvníci najít veškeré informace o jednotlivých oblastech a lokalitách, tipy na výlet, mapy fotogalerie a další informace.

Změnou by mělo v nejbližší době projít také fungování informačních center v kraji, kterých je v současné době 39. Napomoci by tomu měla jejich certifikace a rozdělení do kategorií podle rozsahu služeb a sezónnosti. Malá informační centra tak budou podléhat těm větším, budou mít přístup na portál, kde budou uvedeny informace o službách či ubytování i ve vzdálenějších místech kraje.
Pardubický kraj do budoucna dle Macely ustupuje od lokální prezentace jednotlivých míst kraje. Namísto toho budou prezentovány aktivity se zaměřením na nejrůznější cílové skupiny. Vytvoří se tak prezentace pro rodiny s dětmi čí pro seniory či zaměřené na jednotlivé oblasti jako jsou Orlické hory a Králický Sněžních či Železné hory.
Nosnými tématy propagace Pardubického kraje by do budoucna tak měly být koně, aktivní turistika, cykloturistika, lyžování, pevnostní turistika, židovské památky, ale třeba i dovolená na "konci světa". "I dnes existují v některých místech Orlických hor místa bez pokrytí signálem mobilních telefonů," dodal Macela. Velkou propagační akcí Pardubického kraje jsou již každoroční Dny Pardubického kraje v první polovině září. Jak nám sdělil Macela, letos se tato akce uskuteční pravděpodobně ve Svitavách. Právě toto město si totiž letos připomíná 750 výročí první písemné zmínky o městě. "Uvažovali jsme i o Biskupcích. Na počátku září tam však probíhá jíná významná akce, kterou je Biskupský kalíšek," upřesnil Macela.

Autor:
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 1/2006




Předchozí článek: Samotížná lanovka na dopravu vápence z Prachovic do Třemošnice
Následující článek: Mapa památek získala ocenění


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku




Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 200 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2024 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Rabštejnská Lhota
Mladkovská vrchovina
Průzkum na Šibeničním vrchu
Pardubické kostely



Pardubický kraj
CHRUDIMSKO: Kostel sv. Bartoloměje z roku 1397 v KOĆÍ s dřevěnou zvonicí z roku 1666 a krytou chodbou.

CHRUDIMSKO: Kostel sv. Václava v ŘESTOKÁCH z konce 13. století.

ORLICKOÚSTECKO: Pražská brána ve VYSOKÉM MÝTĚ je pozůstatkem městského opevnění. Její věž poskytne návštěvníkům města výhled na město.

ORLICKOÚSTECKO: Rotunda sv. Kateřiny v ČESKÉ TŘEBOVÉ pochází z 12. století.

ORLICKOÚSTECKO: Klášter HEDEČ - poutní místo nedaleko Králík.

SVITAVSKO: Vstupní brána MORAVSKOTŘEBOVSKÉHO zámku

SVITAVSKO: Zřícenina hradu SVOJANOV.

PARDUBICKO: Kašna na náměstí v DAŠICÍCH.




Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický Slavín



Created by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml