Sdružení přátel Pardubického kraje

Pardubicko - perníkové srdce Čech


31. 07. 2008 Regionální infocentrum Pardubice Region Tourism dokončilo ve spolupráci s Městem Pardubice realizaci projektu s názvem Pardubicko - perníkové srdce Čech. V jeho rámci byl zahájen provoz dvou informačních internetových portálů. Na jejich propagaci byly vytištěny letáky v pěti jazykových verzích - česky, anglicky, německy, polsky a holandsky, plakáty. Nové internetové stránky www.pardubicko.info nabízejí podrobné informace o turistické oblasti Pardubicko. Stránky obsahují jednoduše setříděné informace o regionu, tipy na výlety a další podrobnosti, které každý turista potřebuje při plánování své dovolené. Na stránkách je možno nalézt seznamy rozhleden, architektonických památek, pobytové programy pro rodiny s dětmi ale také např. deset nejzajímavějších cílů při toulkách regionem.

Stejně tak nové stránky www.visitpardubice.com obsahují informace podobného charakteru, jsou ovšem přímo o městě Pardubice. Možnosti trávení volného času, kalendář akcí, tipy a kontakty na dobré restaurace, doporučená ubytovací zařízení - to vše najdou turisté a návštěvníci města opět v pěti jazykových mutacích.
Oba weby doplnili kreslenými obrázky Jaromír Košař a Aleš Klose, a jejich obsah je tvořen ve spolupráci s provozovateli informačního portálu Pardubického kraje www.vychodni-cechy.info. Celkové náklady na projekt včetně tisku letáků, plakátů, bannerů, výroby výloh, nástěnných map a obou webů dosáhly 500.000 Kč, akci financovala Evropská unie za přispění Města Pardubic.
Městské informační středisko Pardubice vydalo také podrobnou mapu cyklotras po okolí Pardubic, vhodnou k rekreační turistice pro celé rodiny. Zobrazené okolí města s vyznačenými turistickými cíli je ohraničeno Opatovicemi, Holicemi, Slatiňanami a Přeloučí, což jsou ideální vzdálenosti pro jednodenní výlety s dětmi. Druhá strana mapy formátu A4 obsahuje znázorněný průjezd městem pro cyklisty. Návštěvníkům města i jeho obyvatelům se tak dostává zdarma do ruky vítaný pomocník pro plánování poprázdninového volného času. Mapka je zdarma k dostání v Městském informačním středisku na tř. Míru.

GPS souřadnice: 50.03870N, 15.77940E

Autor: Martin Prorok
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 3/2008


Předchozí článek: Soubor lidových staveb Vysočina
Následující článek: Kunětická hora - středověký hrad s unikátním opevněním


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku
Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 200 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2024 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Rabštejnská Lhota
Mladkovská vrchovina
Průzkum na Šibeničním vrchu
Pardubické kostelyPardubický kraj
CHRUDIMSKO: Unikátní skanzen lidových staveb Betlém v HLINSKU.

CHRUDIMSKO: Poutní raně barokní kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů v LUŽI.

ORLICKOÚSTECKO: Typické domky ve vesničce LANŠPERK nacházející se pod stejnojmenným hradem.

ORLICKOÚSTECKO: Kostel sv. Mikuláše a poustevna Fáterka ve VRACLAVI.

ORLICKOÚSTECKO: Podloubí na náměstí v KRÁLÍKÁCH.

SVITAVSKO: Fresky z 18. století na Loretánské kapli v MORAVSKÉ TŘEBOVÉ.

SVITAVSKO: Zřícenina hradu SVOJANOV.

PARDUBICKO: Novorenesnační radnice na Pernštýnském náměstí v PARDUBICÍCH pochází z roku 1895.
Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický SlavínCreated by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml