Sdružení přátel Pardubického kraje

Pardubicko - perníkové srdce Čech


31. 07. 2008 Regionální infocentrum Pardubice Region Tourism dokončilo ve spolupráci s Městem Pardubice realizaci projektu s názvem Pardubicko - perníkové srdce Čech. V jeho rámci byl zahájen provoz dvou informačních internetových portálů. Na jejich propagaci byly vytištěny letáky v pěti jazykových verzích - česky, anglicky, německy, polsky a holandsky, plakáty. Nové internetové stránky www.pardubicko.info nabízejí podrobné informace o turistické oblasti Pardubicko. Stránky obsahují jednoduše setříděné informace o regionu, tipy na výlety a další podrobnosti, které každý turista potřebuje při plánování své dovolené. Na stránkách je možno nalézt seznamy rozhleden, architektonických památek, pobytové programy pro rodiny s dětmi ale také např. deset nejzajímavějších cílů při toulkách regionem.

Stejně tak nové stránky www.visitpardubice.com obsahují informace podobného charakteru, jsou ovšem přímo o městě Pardubice. Možnosti trávení volného času, kalendář akcí, tipy a kontakty na dobré restaurace, doporučená ubytovací zařízení - to vše najdou turisté a návštěvníci města opět v pěti jazykových mutacích.
Oba weby doplnili kreslenými obrázky Jaromír Košař a Aleš Klose, a jejich obsah je tvořen ve spolupráci s provozovateli informačního portálu Pardubického kraje www.vychodni-cechy.info. Celkové náklady na projekt včetně tisku letáků, plakátů, bannerů, výroby výloh, nástěnných map a obou webů dosáhly 500.000 Kč, akci financovala Evropská unie za přispění Města Pardubic.
Městské informační středisko Pardubice vydalo také podrobnou mapu cyklotras po okolí Pardubic, vhodnou k rekreační turistice pro celé rodiny. Zobrazené okolí města s vyznačenými turistickými cíli je ohraničeno Opatovicemi, Holicemi, Slatiňanami a Přeloučí, což jsou ideální vzdálenosti pro jednodenní výlety s dětmi. Druhá strana mapy formátu A4 obsahuje znázorněný průjezd městem pro cyklisty. Návštěvníkům města i jeho obyvatelům se tak dostává zdarma do ruky vítaný pomocník pro plánování poprázdninového volného času. Mapka je zdarma k dostání v Městském informačním středisku na tř. Míru.

GPS souřadnice: 50.03870N, 15.77940E

Autor: Martin Prorok
Vyšlo ve Vlastivědných listech Pardubického kraje číslo: 3/2008


Předchozí článek: Soubor lidových staveb Vysočina
Následující článek: Kunětická hora - středověký hrad s unikátním opevněním


Vytiskni stránku

Zpět na úvodní stránku
Vlastivědný časopis o zajímavostech, památkách, historii a osobnostech Pardubického kraje.
Pokud máte zájem pravidelně dostávat časopis Vlastivědné listy Pardubického kraje, kontaktujte nás. Roční předpatné činí 100 Kč.
Stáhněte si PŘIHLÁŠKU a odešlete na adresu Sdružení přátel Pardubického kraje, Klášterní 54, Pardubice 530 02.


V čísle 1/2020 Vlastivědných listů Pardubického kraje si mimo jiné přečtete:
Mezi moři severními a jižními
Stopy Lichtenštejnů pod Bukovou horou a Suchým vrchem
Pardubice za třicetileté války
Cesta od renesance do barokaPardubický kraj
CHRUDIMSKO: Evangelický kostel v DVAKAČOVICÍCH.

CHRUDIMSKO: Renesnační čtyřkřídlý zámek v CHRASTI byl sídlem hradeckých biskupů.

ORLICKOÚSTECKO: LANŠKROUNSKÝ zámek z druhé poloviny 15. století

Dřevěný podkarpatský kostelík v DOBŘÍKOVĚ.

ORLICKOÚSTECKO: Radnice v ŽAMBERKU.

SVITAVSKO: Kostel Nanebevzetí Panny Marie barokně přestavěný po požáru roku 1726 v MORAVSKÉ TŘEBOVÉ.

SVITAVSKO: Klášterní zahrady v LITOMYŠLI zdobí sochy Olbrama Zoubka.

PARDUBICKO: Kostel sv. Jakuba v PŘELOUČI.
Hledat na webu:     


- Klub přátel Pardubicka
- Parpedie
- Pardubický SlavínCreated by pratele.pa.kraje@seznam.cz
sitemap.xml